Swoje rozważania oprę na objawach tocznia - jesli nie wiesz czym jest toczeń, odsyłam do wikipedii i radzę wrócić, bo to co poniżej przeczytasz spowoduje kilka bezsennych nocy

Toczeń jest najgroźniejszą choroba autoimmunologiczną. Co wspólnego ma z bakteriami?

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na zakres i umiejscowienie skórne trądziku chlorowego i różowatego powodowanego przez dioksyny i inne toksyny w porównaniu do skórnych objawów tocznia w obrębie twarzy.


trądzik różowaty

Poprę się tutaj także przykładem zatrucia dioksynami ukraińskiego prezydenta Viktora Yushchenko.


trądzik chlorowy

Proszę zwrócić uwagę na charakterystyczny kształt motyla zmian skórnych trądziku chlorowego i różowatego. Stężenie dioksyny we krwi w jego przypadku wyniosło 10 ppm, czyli 20 tysięcy razy przekroczyło dopuszczalną normę. A teraz zobaczmy kolejno jak wygląda zakres zmian skórnych na twarzy osoby chorej na toczeń.


toczeń

Zakres i umiejscowienie zmian jest tak charakterystyczny w obu przypadkach, iż nie trudno oprzeć się wrażeniu, że trądzik chlorowy i różowaty oraz toczeń ograniczona jedynie do objawów skórnych są tymi samymi chorobami. Jeżeli więc trądzik powodują bakterie to co powoduje toczeń?

Zwróćmy uwagę także, iż u ponad 81% chorych na trądzik różowaty słońce pogarsza stan chorobowy, dla chorych z toczniem brzmi to bardzo znajomo.